Hakkımızda

OPEN

OPEN (Obesity Policy Engagement Network) obezite farkındalığının sağlanması ve obezitenin önlenmesi, tanı ve tedavinin tüm obeziteli bireylere ulaşması için ulusal destek sağlamayı amaçlayan sürdürülebilir bir küresel girişimdir. OPEN obezite alanında sağlık profesyonelleri, politika yapıcılar, hasta temsilcileri, ekonomistler, medya ve diğer kanaat liderlerinden oluşan ulusal koalisyonlar için dünya genelinde bir ağdır.

Küresel çapta faaliyet gösteren OPEN obeziteye yönelik etkili yaklaşımların ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine odaklanarak Amerika, Avrupa, Avustralya ve Körfez Bölgesi’ndeki çok sayıda ülkede ilgili tüm paydaşları bir araya getirerek obeziteye yönelik doğru adımların atılmasına imkân tanımaktadır.

OPEN, obezite hakkında farklı bakış açılarını paylaşma, çözümleri belirleme ve obezite hastalığının etkin yönetimi önündeki mevcut engelleri ve zorlukları ele almak için iş birliği yapma fırsatı sağlamayı amaçlamaktadır.

Küresel ağ aracılığıyla üyeler, obezite sorununu başarıyla ele alan uygulanabilir, etkili çözümler sunan ulusal obezite stratejilerinin nasıl uygulamaya konulacağına dair iç görüler ve somut araçlar elde eder.

Global OPEN web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.